Gün X – An geldi – Savaş başladı!

Birkaç saat önce faşist Türk devleti, Kuzeydoğu Suriye’nin kurtarılmış bölgeleri üzerine işgal operasyonuna başladı. Türk savaş uçakları, Serekaniye ve Gire Spi kasabalarına ve köylerine saldırıyor. Qamishlo, Derik ve sınır boyunca birçok yer ağır toplu ateşi altında. Kuzeydoğu Suriye Demokratik Federasyonu’nun öz savunma güçleri, faşist ordularının şiddetine, yüz binlerce savaşçısına ve yanlarındaki sivil nüfusun saldırılarına yanıt veriyor. Durum açık, küresel direniş çağrısı yapıyoruz.

Enternasyonalist komün tarafından yapılan deklarasyon:
Rojava’yı savunmak için ayaklanmaya çağırıyoruz.

Emperyalist güçler savaş yapmaya karar verdi. Yerdeki birlikler Türkiye ve İslam Devleti’nin bayraklarını sallıyor, ama karar yalnızca Ankara’da değil aynı zamanda Washington, Moskova, Paris ve Berlin’deki saraylarda da alındı.

Rojava’daki devrim, başından beri enternasyonalist bir devrimdir. Sadece Suriye’deki Kürt nüfusunu değil, aynı zamanda Orta Doğu’yu sömürgecilik, baskı ve diktatörlüklerden kurtarmaya yönelik bir devrim. Ve bu enternasyonalist bir devrim oldu, çünkü birçok enternasyonalist bu İslam Devleti ve Türk faşizmine karşı devrimin ön saflarında katıldı; Hastanelere yardım ettik, ağaç diktik ve kadın kurtuluşuna dayanan demokratik, ekolojik bir toplum kurmaya çalıştık. Ve birçok devrimci bütün dünyada mücadeleye katıldı, çünkü Suriye’deki devrim hepimize, başka bir dünyanın sadece teorik olarak mümkün olmadığını, ama aslında günlük yaşamda kurulduğunu gösterdi.

Bugün, dünyanın dört bir yanındaki yoldaşlık ve enternasyonalizmin açısından son yıllarda neler yaptığımızı göstermek için an geldi. Bugün, devrimi savunarak enternasyonalizmi bir kez daha hayata geçirme zamanı geldi ve bu sayede umutlarımızı, isteklerimizi ve hayallerimizi savunacağız.

İkinci en büyük NATO ordusuyla karşı karşıya olsak bile, savaşçıları olarak binlerce İslamcı çeteyle, bu devrimin arkasında milyonlarca devrimci, arkadaş, kız kardeş ve kardeşin ayakta durduğunu biliyoruz. Ve hepsiyle, hepinizle, artık Türkiye’ye silah ihracatı yapılmayana kadar, Türkiye faşist rejimi mağlup edilinceye kadar, politik protestolarımızı politik direniş seviyesine yükselteceğiz.

Scroll to Top